Išmanieji dantų priežiūros įrenginiai: kas tai ir kaip išsirinkti tinkamiausią

Išmanieji dantų priežiūros įrenginiai – teisingam dantų valymui

Statistika negailestinga – dauguma žmonių netinkamai rūpinasi savo dantų higiena

Kaip teigia statistika, vidutiniškai žmonės savo dantis valosi vos 45-70 sekundžių per dieną, nors odontologai rekomenduoja tai daryti mažiausiai po 2 minutes 2 kartus per dieną. Jei suaugusieji valosi dantis nepakakankamai ilgai, ką jau kalbėti apie vaikus. Dauguma vaikų apskritai nemėgsta dantų valymo, vengia jo, valo juos netinkamais judesiais ir tikrai daug trumpiau nei reikia. Nenuostabu, kodėl net pusė visų 6-11 metų vaikų jau turi dantų kariesą ar serga kitomis dantų bei dantenų ligomis. To pasėkoje, ne tik kenčiamas skausmas, bet ir dantų ligų gydymui išleidžiama daug pinigų.

Išmanieji dantų priežiūros įrenginiai – sprendimas pagerinti kasdienę dantų priežiūrą

Išmaniosios technologijos sparčiai skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis, be jų mes tiesiog nebeįsivaizuodajame savo buities ir laisvalaikio. Ne išimtis ir tokia svarbi mūsų grožio bei sveikatos sritis kaip kasdienė dantų priežiūra. Išmanieji dantų priežiūros įrenginiai užkariauja žmonių namus visame pasaulyje, paversdami dantų valymą smagiu užsiėmimu ir tuo pačiu „priversdami“ valytis dantis teisingiau ir švariau.

Išmanieji dantų priežiūros įrenginiai – tai specialūs dantų šepetėliai (pvz., Colibree, Oral-B, Philips, Grush) ar įprastų rankinių dantų šepetėlių laikikliai (pvz., Playbrush), kurie prisijungia (dažniausiai per Bluetooth funkciją) prie mobiliųjų prietaisų – išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių, paversdami dantų šepetėlį mobilaus žaidimo valdikliu. Valantis dantis, naudojamos specialiosios programėlės ar žaidimai (atsisiunčiami iš internetinių parduotuvių, tokių kaip „Google Play“ ar „App Store“, paprastai jie būna nemokami). Dantų šepetėliuose ar išmaniuosiuose šepetėlių laikikliuose įdiegti sensoriai realiu laiku matuoja dantų valymo greitį, stiprumą, kryptis, trukmę, o žaidimų ar specialių programėlių algoritmas „priverčia“ teisingai išsivalyti visą burnos ertmę ir daryti tai 2 minutes. Be to, pabaigus valyti dantis, pateikiama statistika apie dantų išvalymo kokybę (dienos, savaitės, mėnesio ar pan.).

Kaip išsirinkti tinkamiausią įrenginį?

Rinkoje parduodami išmanieji dantų priežiūros įrenginiai ir specialiosios programėlės kuriami tiek vaikams (Playbrush, Grush) , tiek ir suaugusiems (Colibree, Oral-B), o jų kaina svyruoja nuo 30 iki 300€.

Kaip išsirinkti išmanųjį dantų priežiūros įrenginį? Pirmiausia, apsispręskite, kuriems šeimos nariams jis bus skirtas. Jei naudosis tik suaugusieji, rinkitės įrenginius, turinčius „rimtesnes“ programėles. Paprastai suaugusiems skirti išmanieji įrenginiai yra gerokai brangesni nei skirti vaikams.

Jei įrenginys bus skirtas vaikams ar visai šeimai – patyrinėkite, kurio gamintojo žaidimai yra patys linksmiausi ir gražiausi. Netgi leiskite vaikams patiems išsirinkti. Žinoma, atkreipkite dėmesį į keičiamų priedų kainą, nes dantų šepetėlių antgalius reikės keisti naujais kas 3 mėnesius. Tokiu atveju, racionalesnis variantas būtų pirkti ne išmanųjį dantų šepetėlį su keičiamais antgaliais, o specialųjį išmanųjį laikiklį (pvz.,  Playbrush). Playbrush laikiklis pritaikomas praktiškai visiems rankiniams dantų šepetėliams. Tokiu būdu visi šeimos nariai gali naudotis vienu įrenginiu (kiekvienas su savo asmeniniu dantų šepetėliu). O nupirkti naują rankinį dantų šepetėlį tikrai bus pigiau ir paprasčiau (be to, galima išsirinkti patinkantį dizainą, spalvą, šerelių minkštumą) palyginus su  specialiais antgaliais, tinkančiais tik atitinkamų gamintojo įrenginiams. Todėl galima drąsiai teigti, kad  Playbrush šiuo metu vienareikšmiškai yra lyderis išmaniųjų dantų priežiūros įrenginių rinkoje dėl savo kainos, žaidimų įvairovės ir funkcionalumo.

Visgi, kad ir kokį išmanųjį dantų priežiūros įrenginį pasirinksite, jis tikrai ženkliai pagerins Jūsų šeimos narių dantų valymosi kokybę ir sumažins dantų ligų riziką. Dantys bus valomi švariau, teisingiau ir reguliariau! Juk mes ir mūsų vaikučiai esame verti sveikų dantų ir gražių šypsenų, ar ne? ?

Pasidalinkite: